Jaki monocykl elektryczny jest najlepszy?
Pewnie każdy choć by raz zadał sobie takie pytanie. Więc ja nie nie jestem wykluczeniem. Jakie kryteria należy stosować aby odpowiedzieć na to pytanie?Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie dla kogo? Czyli dla początkującej czy dla zaawansowanej osoby? Do jakich celów ma służyć? Ktoś też spojrzy na dane techniczne i tego mu wystarczy, a ktoś będzie się kierował wyglądem. Ale najważniejszym parametrem moim zdaniem jest poziom adrenaliny, wolności, fanu, czy robi to koło z nas osób uzależnionych, czy po zapoznaniu się z tym kołem wiemy o co chodziło Alice Cooper w piosence "Poison" (...Jesteś trucizną, płynącą w moich żyłach Jesteś trucizną Nie chcę zrywać tych łańcuchów...). I jeśli osoba nie zawiodła się na etapie nauki to raczej nie znam takich kto by przesiadł się z monocykla na coś innego, ale to daje nam zrozumieć tylko to że to jest przyszłość póki nie powstanie monodeska na poduszce magnetycznej i nie będziemy już potrzebowali koła pod tą deską.No to z amortyzacją czy bez?Amortyzacja ma taką zaletę że jak jedziesz wydaję się nic nadzwyczajnego a jak porównasz wyniki dojazdu okazuję się że tą samą trasę pokonałeś szybciej. A dlaczego tak się dzieje? Bo amortyzacja wybacza więcej błędów niż koło bez amortyzacji i jedziemy szybciej nawet nie zwracając uwagi że tak jest ale testy pomiarowe stoją na swoim i twierdzą że z amortyzacją jedziemy szybciej nawet w porównaniu do potężniejszych kółek bo będziemy na większym luzie i nie obawiamy się niespodzianek. Kto wie o czym tu piszę na pewno zareaguje.
Mając amortyzację mniej potrzeba zwalniać przed nierównościami. Mniej hamowania, mniej przyspieszania. Tym samym jazda bardziej płynna i wydłużająca zasięg. Dodatkowo nierówności mogą nas też fizycznie mniej zwalniać jak są "połykane".
Realny przykład: na Electric Games we Francji chłopak z Czech zaliczył na KS S18 miejsce w pierwszej trójce na trasie offroadowej. Co prawda S18 był dorobiony, ale GotWayje też i z powodu zgubienia metki GPS nie zaliczyli mu ale to zmienia faktu i zaliczam tu punkt po stronie amortyzacji nie zapominając oczywiście o umiejętnościach raidera.Każdy ma swoje własne upodobania i ma prawo wyrażać te upodobania. Komuś podoba się jedno a komuś coś zupełnie innego ( w tym też z powodu tego czy innego doświadczenia z tym czy innym produktem). Ja jak i wszyscy mam swoje upodobania i moja wiedza przemawia iż produkty Inmotion słyną swoją jakością. Jeśli chodzi konkretnie o V11 to od momentu jego wejścia na rynek (był pierwszy na świecie z amortyzacją, a być pierwszym to jest zawsze wezwanie) mamy teraz wersję Batch 4, w której m. in. są nowe mocne łożyska, wyższa jakość baterii, polepszono przepływ powietrza i układ wewnętrzny, dodano też mały wyświetlacz, skok amortyzatora wynosi 85 mm co jest o 15 mm więcej niż na początku (wiem że teraz to już nie jest coś z kosmosu, ale w zeszłym roku to był furor), a oświetlenie do dzisiaj jest najlepsze na rynku. Nie licząc tych nowych z amortyzacją co dopiero wchodzą na rynek pozostaje też jedyny (z amortyzacją) na którym można jeździć na siedząco i ma najlepszy zasięg (wśród kółek z amortyzacją, Hero i S20 Eagle jeszcze nie ma od ręki).Z kolei INMOTION V12 - najbardziej innowacyjny monocykl w 2021 roku. Szybki bo najszybszy wśród 16", Potężny bo najpotężniejszy wśród 16", Innowacyjny bo ilość innowacji budzi wyobraźnię, Uniwersalny bo na każdą okazję.Firma INMOTION robi ogromne kroki w branży w ostatnich latach.V11 – pierwszy EUC z amortyzowanym zawieszeniem w 2020 roku stał się ikoną w branży monocykli pod względem komfortu jazdy, ergonomii, jakości i oczywiście przyjemności z jazdy.V12 nowy produkt INMOTION w 2021 roku jest kolejnym dużym krokiem naprzód w branży i etalonem dla zaawansowanych jeźdźców do jazdy typu Mix, szybkich przejażdżek po mieście i trudnych off-roadów a nowa wersja Batch 2 będzie dostępna w Polsce już pod koniec października.Inmotion słynie z tego że wsłuchuje się w potrzeby klienta!!!Jako pierwszy na świecie V12 oferuje: regulowane pedały, innowacyjny graficzny ekran dotykowy, wodoszczelność IPX5 dla obudowy i IPX7 dla baterii, stereofoniczny dźwięk dzięki czterem głośnikom i wiele innych nowych funkcji przeniosą V12 na inny poziom gry.Z innej strony V12 proponuje silnik z tradycyjnym sprawdzonym, niezawodnym i tanim w obsłudze łożyskiem, ulepszone rozwiązania inżynieryjne, innowacyjne oświetlenie automatyczne.
Zatem równowagi wszystkim szczęściarzom (właścicielom) w tym wszechświecie.
Na koniec dodam iż wygląd jest zawsze opinią subiektywną lecz i w tej sprawie są nie pojedyńcze Światowe nagrody przyznawane dla Inmotion V11.Na pewno znajdą się osoby które będą mieli inną opinię i nie spodoba się im to co napisałem. Tu dla nich zostawiam wirtualne kamienie by mogli odpowiednio ich zastosować rzucając we mnie z całej siły.

Related products

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystanie ze strony ECOHUMAN.PL oznacza, że w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie pliki cookies będą zamieszczane w Państwa urządzeniu, co można zmienić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Więcej informacji w zakładce Polityka Prywatności.