Jak prawidłowo ładować monocykl elektryczny

Rozpatrzmy na przykładzie monocykla elektrycznego Inmotion V12HT.

Oficjalnie pozycja Inmotion jest taka że V12HT można ładować jedną lub dwoma ładowarkami oryginalnymi. Tak jest podane w instrukcji obsługi ale wejście pod ładowarkę jest tylko jedno a nie dwa (jak na przykład w Inmotion V11). W takim razie trzeba jakąś przejściówkę i dwie oryginalne ładowarki by ładować maksymalnie szybko czyli z maksymalnie dozwolonym prądem. 

A czy można ładować nie oryginalną ładowarką? Ładowanie nie oryginalną ładowarką jest w pełni ryzykiem właściciela monocykla.

Z innej strony dwie oryginalne ładowarki po 2,3A to 4,6A i każda ładowarka, która ma taki lub mniejszy prąd i odpowiednie napięcie (100,8V) teoretycznie nadaję się. Natomiast każda ładowarka która ma wyższy niż podany prąd i/lub nie odpowiednie napięcie nie nadaje się.

Zgodnie z instrukcją obsługi przed naładowaniem monocykla należy upewnić się, że port ładujący był suchy, bezproblemowy i bez obcych przedmiotów. Inne parametry jak to zbyt wysoka czy niska temperatura otoczenia też należy unikać przy ładowaniu. Zabrania się ładowanie zalanego wodą monocykla i t.p. Oczywiście ładowarka ma być sprawna.

Zgodnie z instrukcją obsługi użytkownik jest proszony o korzystanie z monocykla w ścisłej zgodności z instrukcją obsługi, dokładnym przeczytaniem i całkowitym zrozumieniem instrukcji obsługi przed użyciem. Zabrania się samodzielna naprawa czy modyfikacja monocykla.

Related products

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystanie ze strony ECOHUMAN.PL oznacza, że w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie pliki cookies będą zamieszczane w Państwa urządzeniu, co można zmienić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Więcej informacji w zakładce Polityka Prywatności.